Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Airsoft, Dechovka, Paintball, Vodní polo = RAVEN

Zvláštní směska zájmů, ale tomu se říká Klinger, tedy hlavní vedoucí velmi oblíbeného juniorského army tábora RAVEN. Každý rok počet dětí na tomto táboře vzrůstá, každý rok je číslo větší než 100. Michael Böhm, alias Klinger nám řekne, jak sek vedení Ravenu dostal, proč je tábor tak oblíbený, v čem je jedinečný, jak se na tábor připravuje, jak se pracuje se stovkou desetiletých nadšených armíků a jak se cítí po táboře. 

100 desetiletých nadšených army bojovníků každý rok na sedm dní, máš trému, obavy, těšíš se, jaké jsou to pocity?

Určitě převažuje nadšení, těším se na program snaKlinger, hlavní vedoucí letního tábora Ravend ještě víc než děti a doufám, že si ho užijí alespoň tak, jak bych chtěl. Těším se taky na samotné děti a hlavně neuvěřitelné situace, do kterých vás dokáží dostat. Už jen samotná moje přezdívka během prvního dne dostane několik variant jako Klinder, Kinger, Klingon a spousta dalších J. Obavy samozřejmě jsou. Povede se všechno? Bude děti program bavit? Na tyto otázky si však nedokážete před táborem odpovědět, takže jen doufám, že všechno bude šlapat jak má.

Spousty dětí se na tábor vrací, čím je Raven jedinečný oproti jiným army táborům?

Je to myslím tím, že Raven nikdy nebyl žádná armáda, žádné salutování a armádní disciplína v podobě Pozor! Pohov! Jsme banda lidí, kteří rádi hrají airsoft pod nějakým příběhem, užijí si akci, ale jsou také schopni potom sundat maskáče a užít si tábor i mimo střelbu a plížení. Může se to zdát jako detail, ale právě ten Raveny odlišuje. Sám jsem si prošel jako dítě přímobřezovskými army tábory a po dvou letech jsem přešel na Raven a bylo to pro mě obrovské zlepšení. Na Ravenu nebylo moc lidí, kteří nutně potřebovali být kapitán, velet skupině a všechno dělat tak jako v armádě. Byli jsme prostě skupinka kamarádů, co dělali všechno společně a když došlo na akci, tak jsme podnikli klidně i naprostou hloupost, kvůli které jsme prohráli, ale byla to sranda.

 Klinger, hlavní vedoucí letního tábora Raven

Jak jsi se stal součástí STANu a dostal si se až k vedení jednoho z nejoblíbenějších juniorských army táborů?

Už od pěti let jsem jezdíval na skautské tábory, avšak časem to bylo pro mě málo jen 14 dní být z domKlinger, hlavní vedoucí letního tábora Ravenu a chtěl jsem jet ještě na další tábory, abych nemusel sedět doma. Tak rodiče našli už ani nevím kde, že u Třebíče se otvírá nové táborové středisko, které pořádá tábory. Takže s počátkem Březové začíná i můj příběh působení ve středisku. Další rok už jsem se na březové poprvé setkal s airsoftovou zbraní. Byly to manuální devítky a byl jsem tím naprosto unešený. Další rok jsem jel už se svojí zbraní na Codeof Honor a potom jsem přesedlal na Raveny, u kterých jsem zůstal. Tak si mě všiml hlavní vedoucí Artuš, který se mě zeptal, jestli bych nejel jako praktikant další rok. Bylo mi akorát to léto 15 a přišlo mi divné rozkazovat i starším klukům, ale chtěl jsem vyzkoušet, jaké to je vidět tábor z „druhé strany“. No a letos už jedu jako praktikant/vedoucí na Raven po osmé, takže se na Březové cítím už i trochu jako stařešina.

Co chystáš letošní rok?

Letošní rok pokračuji v příběhu z loňska, avšak zabrousíme i trochu jinam - konkrétně do postapokalyptického světa. Je to téma, které nám nabízí mnohem větší rozlet, více akcí a spousty věcí, které si v realitě nemůžete dovolit. Bude to taková kombinace army akce, trošku role-play, no nechte se překvapit. Každopádně můžu zaručit, že Raven bude takový tábor, jaký na březové ještě nebyl!

 Klinger, hlavní vedoucí letního tábora Raven

Zeptali jsme se na pocity před večer tábora a co po jeho skončení?

Po skončení tábora necítím vůbec nic. Těším se na nějakou rekonvalescenci, protože volna si na táboře moc neužijete. Ale vždy jsem odjížděl s úsměvem na tváři, nikdy se mi nestalo, že by byl tábor propadák. Že by děti nebavil. Právě naopak mi slibují ještě před odjezdem, že další rok určitě přijedou znovu.

Fotogalerie z letního tábora Raven:

Army letní tábor Raven Army letní tábor Raven Army letní tábor Raven
Army letní tábor Raven Army letní tábor Raven Army letní tábor Raven
Army letní tábor Raven Army letní tábor Raven Army letní tábor Raven
Army letní tábor Raven Army letní tábor Raven Army letní tábor Raven
Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: