Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Fantasy tábory s prvky larpu opět na Březové! Hra o trůny, Pán prstenů, Warcraft, Zaklínač - jedinečné letní tábory s prvky larpu!


Vyzkoušejte ty nejlepší letní fantasy tábory v ČR! Jedinečné letní tábory s prvky larpu vítají nové zájemce!


Co je to larp? V nabídce našich táborů můžete narazit na tábory označené jako „fantasy/larp“. První slovo je vcelku jasné. Fantasy tábor se bude zabývat tématikou nějaké fantasy knížky nebo třeba filmu. Co znamená ale ono tajemné slůvko „larp“? Odpověď naleznete níže!

Larp (z anglického „live action role play“) je v překladu „hraní rolí naživo“. Je to hra, při které se ponoříte do námi připraveného světa. Hra, ve které ztvárňujete nějakou postavu – obyvatele daného světa. Vytvoříte si její charakter, připravíte si k ní pasující kostým a jdete hrát. A narozdíl od divadla nemáte scénář, který by vás omezoval. Zní to složitě, ale to je jen zdání! Larp totiž nehrajete před publikem, které by vás hodnotilo, larp hrajete sami pro sebe a pro ostatní hráče. Během hry vzniká spousta zábavných (často až komických) situací, které stojí za to prožít. Z pohledu diváka larp působí jako špatně secvičené divadlo, ale jeho kouzlo je právě v tom, že jste součástí příběhu. Příběhu, na který budete dlouho vzpomínat. Nedá se to popsat, musí se to zažít :-)

K čemu je larp dobrý?
Aktivní hra založená na interakci hráčů a nutnosti vžít se do postavy rozvíjí především komunikativní schopnosti, empatii, kreativitu a otevírá člověka názorům druhých. To vše jsou schopnosti, které jsou v dnešní době čím dál více potřeba. Dovednost při hře postavy kontrolovat své emoce ocení kdokoli při jednání s nadřízeným v práci či třeba s učitelem. Larpová komunita je kromě toho otevřená nováčkům, novým nápadům a její členy pojí pevná přátelství. Larp také umožňuje osahat si situace, u kterých by to v našem světě nebylo možné.

Larp nebo dřevárna?
Tyto dva pojmy bývají často zaměňovány. Není divu, oba totiž dosud nemají zcela jasnou definici. Ve stručnosti lze říci, že v larpu je cílem především hraní postavy a interakce mezi nimi, kdežto dřevárny se zaměřují na pohyb a boj. Dřevárny jsou tudíž ve většině případů bitvy.

Larp u nás na letním táboře
Larpové části tábora se u nás říká „Roleplay“, či zkráceně „RPčko“ (ale během tábora máme i pár čistě dřevárnických bitev – míra záleží na konkrétním táboře). Každý si může postavu vymyslet, či využít možností daných organizátory. Ke každé postavě patří sedící kostým. Základním atributem postavy je na většině táborů takzvané povolání, které určuje, jaké schopnosti se budete moci učit. Kromě toho existují dovednosti, ve kterých se může zdokonalovat každé povolání. Nikdo vás nenutí, abyste se tyto schopnosti učili. Spousta rolí, které vás budou bavit, se hraje dobře i bez nich. Vždy ale doporučujeme stanovit vaší postavě nějaké cíle, které vám ji pomohou někam směřovat, aby neustrnula na místě.

Pojeďte s námi!
Podívejte se do naší táborové nabídky a jeďte si námi užít larpový tábor! Máme larpové tábory ze světa Warcraft, Pán prstenů, Hra o Trůny a Zaklínač. Další tábory principy larpu alespoň částečně využívají.


Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: