Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Představujeme speciality letních dětských táborů III.

Představujeme speciality letních dětských táborů III – horolezecké stěny

Další aktivita neboli specialita, na kterou se těší táborníci na letních táborech, jsou horolezecké stěny. Malé, větší nebo největší, lehké nebo naopak ty těžší představují výzvu pro všechny děti na dětských táborech. 23 to je číslo představující celkový počet cest, které můžete vylézt když navštívíte na letním táboře všechna naše střediska a uvidíte celkem 4 druhy stěn.

Lezecké stěny na dětských letních táborech

Jaké stěny na dětských táborech potkáte?

Boulder
Je malá horolezecká stěna vysoká 2-3 metry, na které jsou namontované chyty, nebo je vytvarovaná přímo jako skála. Tahle stěna slouží na oblézání, přelézáni a vše spojené s nácvikem lezení, aby člověk nabral sílu a ohmatal si povrch, možné chyty a jejich druhy. Pokud si toužíte zabouldrovat, tak vás rádi uvidíme na dětském táboře na Relaxe nebo na Březové.
Laminátové stěny
Většina našich horolezeckých stěn je tvořená ze speciálního materiálu – laminátu. Jeho výhodou je, že je to tvárný materiál, se kterým se vytváří věrná imitace skály, co vypadá na umělé stěně velice dobře. Krom toho umožňuje využít při lezení strukturu samotné stěny mnohem lépe než hladký povrch. Na laminátové stěně si zalezete, když přijdete na letní tábor na Březovou, Orientku nebo Slunečné údolí.
Kamenné stěny
Horolezecké zdi z kamenů jsou dominantou Relaxy a naleznete je přímo na zdech budovy. Dvě menší 8 metrové a jednu 12 metrovou na komínu. Jelikož součástí Relaxy byli již kamenné zdi, na které se dá vylézt s pomocí všech výstupků a výčnělků, tak by bola škoda je nevyužít. Ne však každý je taký borec, že vyleze nahoru jenom po kamenech, proto na všech třech stěnách naleznete i umělé chyty. Pokud ale, toužíš vylézt jenom po kamenech, tak nesmíš chybět na dětském táboře na Relaxe.
Středověká stěna
Představuje unikát mezi našimi horolezeckými stěnami a možná nejen mezi němi. Středověká stěna je vytvořená jako imitace hradní stěny, která je plně slezitelná. Má tři cesty, dvě menší a jednu větší, a cestou nahoru si pomáháte balvanmi, prasklinami, pavučinami i oknami. Tahle jedinečná horolezecká stěna se nachází na Březové, takže pokud si ji chcete zkusit, musíte na dětský letní tábor právě sem.

Při lezení na horolezeckých stěnách na všech dětských táborech jsou vždy přítomní táboroví vedoucí, kteří dětem vysvětlí všechno potřebné.

Lezecké stěny naleznete na všech našich střediscích, takže si je děti vyzkouší na všech letních dětských táborech STAN.

Lezecké stěny na dětských letních táborech Lezecké stěny na dětských letních táborech Lezecké stěny na dětských letních táborech

Top produkty

SNOWMASTER II.

top SNOWMASTER II.

30.1.-2.2.2020 Intenzivní zimní pobyt pro všechny pokročilé lyžaře a snowboardisty!

SNOWMASTER I.

top SNOWMASTER I.

2.-5.1.2020 Intenzivní zimní pobyt pro všechny lyžaře a snowboardisty!

SNOWBOSS I.

top SNOWBOSS I.

2.-7.2.2020 Zimní tábor pro: Lyžař začátečník, SNB začátečník, lyžař pokročilý

Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: