Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
21.2.2018

Přemýšlíte jak je možné se stát táborovým vedoucím, či praktikantem? Nebo rovnou instruktorem ...

20.2.2018

Na Březové je pro vás připravená skvělá novinka! Letní tábor Piráti z Karibiku nadchne nejednouho ...

Průvodce světem Pokémonů pro neznalé - letní tábor 2018!

Patříte do skupiny rodičů, jejichž dítko sbírá Pokémony a rádo by jelo na náš letní tábor, ale přitom nevíte, co jsou ty potvůrky vlastně zač?

Přesně pro vás jsme připravili toto krátké představení světa Pokémonů a letního tábora pro neznalé.

Pokémoni (Pocket Monsters – kapesní příšerky) vznikli v Japonsku v roce 1995, když jistý Satoshi Tajiri spojil dva své koníčky – videohry a sbírání hmyzu. Vytvořil hry Pokémon Red a Pokémon Green, ve kterých měli hráči zažívat podobné vzrušení z chytání a sbírání nestvůrek, jaké zažíval v mládí se svou sbírkou hmyzu. Pro tento účel stvořil svět, ve kterém vedle lidí žijí Pokémoni – v podstatě kouzelné bytosti s různorodými schopnostmi a charakteristikami. Na obrovský úspěch hry pak navázal světoznámý seriál a řada filmů, stejně jako náš letní tábor.

Letní tábor Pokémon

Přeneseno do letního tábora

Letní tábor samozřejmě z celého světa Pokémonů bere inspiraci. Pokémoni se liší velikostí, barvou, tvarem, typem. Inspirují se nejen hmyzem, ale i savci, plazy, rybami, lidmi či dokonce předměty. Řadí se do osmnácti kategorií podle své podstaty a každý Pokémon může mít až dvě (na našem táboře dokonce tři) kombinované podstaty – např. vodní, travní, ohnivou, kamennou, psychickou, dračí nebo dokonce vílí.

Pokémoni sice (většinou) nemluví lidskou řečí, ale jsou inteligentní a schopní s lidmi komunikovat. Dalším důležitým prvkem Pokémonního světa je evoluce – Pokémoni se rodí z vajíček a většina z nich se časem může vyvinout ve větší a silnější formy, často velice odlišné od původního druhu.

Lidé v tomto světě s Pokémony žijí v relativní harmonii. V průběhu času vyvinuli různé technologie, díky kterým s Pokémony lépe pracují – Pokécentra, počítačové sítě, teleportéry, léčivé předměty, ale především Pokébally, což jsou koule, do kterých mohou divoce žijící Pokémony chytat.

Lidé, kteří chytají Pokémony, si říkají trenéři, a řídí se pravidly Pokémonové ligy, která je zavazuje se o své Pokémony starat. Většina trenérů si tak se svými Pokémony vytváří přátelství na celý život. Pokémony lze ale i chovat, vyměňovat nebo křížit podobně jako domácí mazlíčky.

Pro některé trenéry je pak ultimátním cílem se svými Pokémony zápasit proti jiným trenérům v zápasech Pokémonové ligy. V těchto zápasech se Pokémoni střetávají ve sportovních arénách a na stadionech a poměřují své síly. Pokémonová liga samozřejmě zakazuje násilí a Pokémoni nesmí přijít k trvalé újmě, takže pokud nejsou schopni pokračovat, trenér je z boje stáhne.

I v tomto víceméně dětském světě samozřejmě existují zlí lidé, kteří Pokémony zneužívají pro své potřeby, nutí je za sebe bojovat nebo se neštítí krást cizí Pokémony. Proti takovým hrdinové her i seriálu často bojují a děti se tak naučí, že Pokémoni jsou inteligentní tvorové, o které je nutné se zodpovědně starat a že nikoliv hrubá síla nebo zákeřnost, ale týmová práce a soutěživý duch vedou ke společnému úspěchu.

Z toho všeho čerpá náš letní tábor...

Top produkty

SNOWBOSS VI

top SNOWBOSS VI

11.3.-16.3.2018 Zimní tábor pro lyžaře i snowboardisty, ale i úplné začátečníky.

Šmoulové na sněhu III

top Šmoulové na sněhu III

11.-16.3.2018 Lyžařský tábor pro nejmenší od 5ti let do 9ti let!

Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: