Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Průvodce světem Pokémonů pro neznalé - letní tábor 2018!

Patříte do skupiny rodičů, jejichž dítko sbírá Pokémony a rádo by jelo na náš letní tábor, ale přitom nevíte, co jsou ty potvůrky vlastně zač?

Přesně pro vás jsme připravili toto krátké představení světa Pokémonů a letního tábora pro neznalé.

Pokémoni (Pocket Monsters – kapesní příšerky) vznikli v Japonsku v roce 1995, když jistý Satoshi Tajiri spojil dva své koníčky – videohry a sbírání hmyzu. Vytvořil hry Pokémon Red a Pokémon Green, ve kterých měli hráči zažívat podobné vzrušení z chytání a sbírání nestvůrek, jaké zažíval v mládí se svou sbírkou hmyzu. Pro tento účel stvořil svět, ve kterém vedle lidí žijí Pokémoni – v podstatě kouzelné bytosti s různorodými schopnostmi a charakteristikami. Na obrovský úspěch hry pak navázal světoznámý seriál a řada filmů, stejně jako náš letní tábor.

Letní tábor Pokémon

Přeneseno do letního tábora

Letní tábor samozřejmě z celého světa Pokémonů bere inspiraci. Pokémoni se liší velikostí, barvou, tvarem, typem. Inspirují se nejen hmyzem, ale i savci, plazy, rybami, lidmi či dokonce předměty. Řadí se do osmnácti kategorií podle své podstaty a každý Pokémon může mít až dvě (na našem táboře dokonce tři) kombinované podstaty – např. vodní, travní, ohnivou, kamennou, psychickou, dračí nebo dokonce vílí.

Pokémoni sice (většinou) nemluví lidskou řečí, ale jsou inteligentní a schopní s lidmi komunikovat. Dalším důležitým prvkem Pokémonního světa je evoluce – Pokémoni se rodí z vajíček a většina z nich se časem může vyvinout ve větší a silnější formy, často velice odlišné od původního druhu.

Lidé v tomto světě s Pokémony žijí v relativní harmonii. V průběhu času vyvinuli různé technologie, díky kterým s Pokémony lépe pracují – Pokécentra, počítačové sítě, teleportéry, léčivé předměty, ale především Pokébally, což jsou koule, do kterých mohou divoce žijící Pokémony chytat.

Lidé, kteří chytají Pokémony, si říkají trenéři, a řídí se pravidly Pokémonové ligy, která je zavazuje se o své Pokémony starat. Většina trenérů si tak se svými Pokémony vytváří přátelství na celý život. Pokémony lze ale i chovat, vyměňovat nebo křížit podobně jako domácí mazlíčky.

Pro některé trenéry je pak ultimátním cílem se svými Pokémony zápasit proti jiným trenérům v zápasech Pokémonové ligy. V těchto zápasech se Pokémoni střetávají ve sportovních arénách a na stadionech a poměřují své síly. Pokémonová liga samozřejmě zakazuje násilí a Pokémoni nesmí přijít k trvalé újmě, takže pokud nejsou schopni pokračovat, trenér je z boje stáhne.

I v tomto víceméně dětském světě samozřejmě existují zlí lidé, kteří Pokémony zneužívají pro své potřeby, nutí je za sebe bojovat nebo se neštítí krást cizí Pokémony. Proti takovým hrdinové her i seriálu často bojují a děti se tak naučí, že Pokémoni jsou inteligentní tvorové, o které je nutné se zodpovědně starat a že nikoliv hrubá síla nebo zákeřnost, ale týmová práce a soutěživý duch vedou ke společnému úspěchu.

Z toho všeho čerpá náš letní tábor...

Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: