Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Táborová abeceda - D

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních táborů. Písmeno D zahrnuje dynamiku, dobrodružství a dovednosti.

Dynamika

Na delším letním táboře je poměrně snadné propadnout se do stereotypu. Není-li nabídka programu dost pestrá a zázemí dostatečně rozvinuté, činnosti se opakují, narůstá nuda. To se u nás stát nemůže. Nejenže máme tak obrovskou zásobu aktivit, her a činností, že je snad ani není možné během jednoho tábora vyčerpat, navíc školíme své hlavní vedoucí k dynamické skladbě programu. Víme, jaký má být začátek i konec tábora, kde má mít dětský tábor své top momenty, jak má atmosféra gradovat, kde se hodí odpočinkové aktivity, kdy je naopak potřeba přitvrdit. Výsledkem je nezapomenutelný zážitek.

Dobrodružství

V dnešní době se už lidem moc dobrodružství nedostává. Existuje dokonce teorie, že právě vlivem klidné doby bez válek a strastí vzrůstá mezi mladými lidmi agrese a extremismus. Naštěstí máme vlastní řešení, a to je dostatek dobrodružství na letním táboře už od útlého věku. Na našich táborech totiž prožíváme strhující příběhy plné zvratů, musíme se postavit náročným úkolům, překonávat překážky a učit se přitom novým věcem. Občas musíme za svou věc i bojovat. Někdy netušíme, co nás čeká další den, ale touha dojít až na konec příběhu nás podrží.

Dovednosti

Učit se novým věcem, to je jedna z mnoha důležitých součástí našich dětských táborů. A naučit se toho tu dá skutečně dost, od šermu, vojenské taktiky nebo první pomoci po výtvarné techniky, taneční sestavy nebo třeba péči o zvířata. To je ale jen jedna stránka věci. Abychom mohli učit, musíme mít lidi, kteří umí. Proto si jako vedoucí vybíráme šikovné a talentované lidi, kteří jsou mnohokrát profesionály v nějakém zajímavém oboru. Na tanečních táborech můžete potkat profesionální tanečníky, na army táboře skutečné vojáky nebo zachranáře, na středověkém táboře skutečného rytíře... No dobře, to asi ne, ale blíží se tomu, jak to jen jde. :-)

Dynamika a dobrodružstvíTop produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: