Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Letní tábory od A do Z - Fantasy

Fantasy letní tábory, to jsou jména jako Pán Prstenů, Warcraft, Hra o trůny nebo Škola čar a kouzel. Všechny tyto tábory jsou momentálně na vzestupu a nacházejí si čím dál víc fanoušků, takže i jejich nabídka je rok od roku pestřejší. Dokonce už nemusí být jen fantasy, jak dokládá Fallout. Pořád je ale pojí několik společných charakteristik...

Je to pořád ještě letní tábor? Nebo je to víc?

Od svých bratránků na poli dětských táborů, z nichž nejpodobnější jsou asi dobrodružným táborům, se liší v prvé řadě tím, že své téma povznášejí na něco vyššího. Z jinde funkčního hesla "stát se někým jiným" se tu stává železné pravidlo. Tábor z této kategorie si většinou nevyberete na jedno léto. LARP a fantasy prostě buď máte v krvi, nebo nemáte, a pokud ano, tak se příjezdem na některý z těchto táborů stáváte součástí komunity. I díky tomu mají tyto tábory asi nejstabilnější základnu táborníků, kteří se často vrací, a scházejí se i na jiných akcích mimo prázdniny.

Předpoklady pro hraní rolí na letních táborech

Velká část těchto letních táborů využívá mechanik LARPu - hraní rolí na živo. Někteří si možná pomyslí, že to chce talent, sebedůvěru a extrovertní povahu, aby se člověk při něčem takovém prosadil a užil si to, ale to se velmi mýlí. Stydliví lidé tu mají dokonce převahu a možnost projevit se jinak, než jsou zvyklí, je možná přesně to, co hledají. Stačí to jen chtít a umět se vžít do příběhu. To sice neznamená, že je to zábava pro každého, ale zároveň se není potřeba vyloženě bát.

Příběhy na letních táborech se píší samy

V důsledku jde všem táborníkům v této kategorii o jedno; vytvořit a společně prožít co nejzajímavější příběh, který se pak díky kronikám i vzpomínkám bude předávat dalším ročníkům nebo dokonce generacím. A protože každý má možnost příběh těchto letních táborů ovlivnit, není divu, že takových příběhů na našich střediscích vzniklo za poslední roky desítky a stále se píší nové.

Fantasy tábory


Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: