Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Věkové kategorie letních táborů - přehled

Ačkoliv má každý letní tábor svou vlastní věkovku a někdy jsou tyto věkovky záměrně nastaveny trochu jinak, pro většinu z nich platí rozdělení na tři základní skupiny. My si teď o nich něco povíme...

Letní tábory pro nejmenší

Na tyto letní tábory jezdí děti nejčastěji do sedmi, maximálně osmi let. Mají program speciálně uzpůsobený věku dětí. Nejenže děti nevydrží dlouho u jedné aktivity, takže je program dětského tábora dynamický, často proměnlivý a střídá různé typy aktivit, je také nutné počítat s častými přestávkami na svačiny, hlídat dodržování pitného režimu a pochopitelně i zajistit, že děti mají vždy možnost zajít si včas na záchod.

Vedoucí na těchto táborech potřebám malých dětí rozumí, takže když je potřeba, umějí pomoci s oblékáním, jídlem i hygienou. Spodní věková hranice se pohybuje kolem tří let, ale daleko důležitější je samostatnost dětí. Děti, které mají absolvovat tábor bez rodičů, by měly zvládat jídlo, chození na záchod nebo třeba sprchu i bez asistence. Když jednu věc nezvládají, mohou ještě vedoucí pomoci, ale pokud je naprosto závislé na asistenci, průběh tábora to může zkomplikovat.

Juniorské letní tábory

Jako juniory bereme nejčastěji děti od sedmi od dvanácti let, čili na prvním stupni základní školy nebo o trochu starší. To jsou děti, které si už umí dětský letní tábor užít naplno i samy, i když se jim ještě občas stýská. O co méně se jim však musíme věnovat mimo program, o to náročnější jsou na program. Děti potřebují v tomto věku plně zaujmout, proto musí mít programová část tábora hlavu a patu a nejlépe úplně strhující děj. Menší děti zároveň na dětském táboře ocení povedené rekvizity, kulisy, efekty. Snadno si oblíbí své vedoucí, ale také si v tomto věku nejsnáze hledají kamarády. Pro tuto věkovou kategorii je také na našich střediscích nejvíc aktivit - mohou totiž na aktivity pro menší i na adrenalinové aktivity určené starším dětem.

Letní tábory pro starší (teenagery)

Od dvanácti let výše, taková je věková kategorie starších dětí. Nejčastěji sem tedy jezdí děti z vyšších stupňů základních škol, ale také středoškoláci, někdy dokonce pracující mládež či vysokoškoláci. Je to různorodá skupina dětí, kterou je někdy těžké zaujmout. Nejpodstatnější ale je připravit jim příjemné prostředí plné pohody, kde se budou cítit dobře. Nemálo dětí této věkové kategorie už na letní tábor nejezdí kvůli programu, ale kvůli ostatním dětem nebo kamarádům. Ve vedoucích tudíž nechtějí jen instruktory nebo velitele, ale kamarádské průvodce, se kterými si mohou ve volném čase popovídat a zablbnout. Pro všechny případy jsou ale vedoucí pracující s touto kategorií dětských táborů naučeni rozpoznávat i negativní jevy a umějí se vypořádat s nastupující pubertou nebo zdivočelými hormony. Když se vše zadaří, právě v této věkové kategorii pak vznikají nejlepší party.

Věkové kategorie letních táborů

Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: