Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Dětský tábor Counter Strike: Strava a tekutiny

Co nepodcenit na airsoftovém dětském táboře?

V minulých článcích jsme se věnovali výbavě hráče airsoftu, využitelné i na dětské tábory s army teatikou v tomto článku probereme stravu a tekutiny, které zajistí optimální hráčův výkon během hraní a zajistí správné fungování organismu.

Pitný režim a stravu nepodceňujte ani na dětském táboře!

Dětské tábory pořádané v létě vyžadují velkou zodpovědnost při hlídání pitného režimu všech účastníků. Proč vedoucí dětských táborů tak apelují na dodržování stravy i pitného režimu? Proč je to tak důležité?

1. Tekutiny
Airsoft je sport, který má svoji sezónu od konce února do začátku listopadu, ale především vrcholná hlavní sezóna je na jaře a v létě kdy je mnohdy venku vysoká teplota. Vykonáváte zátěž v podobě airsoftu (ano občas to náročné je a to jak na psychiku tak hlavně fyzicky) kdy se potíte v uniformě a třeba ještě ve vestě. Důležitý pitný režim je velice důležitý!!! Vyvarujeme se tak pozdějším obtížím, které by mohli znepříjemnit váš pobyt na táboře nebo na airsoftové akci. Je důležité si vštípit do hlavy, že se má často pít. Ideální je mít s sebou velkou láhev (1,5 Litru) obyčejné vody (sladká šťáva sice jistě chutná lépe, ale člověku víc chutná a tak ji rychleji vypije. Obyčejná čistá voda, když se pije často a po doušcích může stačit v menším množství a krásně tím vyplníte kolonku - Pitný režim. Doporučujeme pořídit tzv. picí vak (Camelbag). Camelbag je hydratační vak na vodu, který se nosí v pouzdře (batůžku) na zádech a hráč pije z tohoto vaku pomocí hadičky, která je zabudovaná ve spodní části Camelbagu. Je to mnohdy praktické, protože se nezdržujete se šroubováním lahve a jejím zpětným ukládáním do batohu. Navíc máte v batůžku od Camelbagu ještě místo na kuličky, svačinu, mapu a jiné další důležité věci na airsoft. Samozřejmě Camelbag se dá připnout i na taktickou vestu popř. některé druhy batohů a tím máte zaručené to, že když si ho vždycky doplníte vodou (do camelbagu používat pouze vodu!) tak máte u sebe vždycky dostatek vody. Picí vaky se dělají v různých velikostech od 1 Litru až po 3,5 Litru. Jedinou nevýhodou je snad čištění, kdy se musí celý camelbag rozebrat - Hadička se musí nechat vykapat a vysušit na topení / slunci, samotná vložka do které se lije tekutina je také důležitá vysušit (dělají se na to speciální čistící sety, ale jde to i jinak), stačí vzít si sebou pár kolíků na prádlo, které vložíte do této vložky a tím ji ovzdušníte a ona může lépe vyschnout (zase třeba na topení nebo na slunce).

Cena: Od 300 Kč (komplet obal i samotný hydratační vak)

Odkazy na Camelbagy a čístící soupravu:

https://www.airsoft-online.cz/pici-vaky/

https://www.airsoft-online.cz/cisteni/set-na-cisteni-vodnich-vaku/

2. Strava
Vzhledem k tomu, že na táborech mají účastníci jídlo táborové, které je dost výživné a tak nepotřebují další jídlo není tento článek zas tak důležitý pro účastníky táborů, jako spíše pro airsofťáky, co jezdí i na obyčejné airsoftové akce.

Každému chutná něco jiného, proto si jídelníček na airsoftovou akci udělá nejspíš každý sám. Tento článek vám neříká co musíte jíst, spíše co je opravdu vhodné na tento typ sportu. Teď k jednotlivým prvkům jídla. Zaměřujeme se primárně na energetické hodnoty a velikost potraviny (ne vždy totiž máme dostatek místa na švédské stoly).
- Müsli tyčinky (Trvanlivé, energetické, vlezou se do každé kapsy = ideální kombinace)
- Hroznový cukr (Energetická bomba, ideální po nebo před velkou zátěží)
- Žvýkačky (Když nemáte čas se najíst, krátkodobě stačí obyčejná žvýkačka na zahnání hladu a dodání energie)
- Káva, cukr, sušené mléko (Dobrá na vícedenní akce, když máte přes noc držet hlídku apod.)
- Konzervy (Když je místo v batohu lze vzít i konzervy, tyto jídla nám dávají sice hodně živin, ale ne všechny jsou zrovna ideální když vás potom čeká další zátěž. Další věcí je otvírák a vařič, které nesmíte zapomenout přibalit ke konzervám a to už je docela velká zátěž a velký objem)
- Croissant (Ideální snídaně na airsoftových akcích. Dostatek živin i energie)
- Sušenky (Stejně jak Müsli tyčinky, dobré na snídani)
- Tmavá čokoláda (Spousta energie, dobrá v kombinaci s kávou)
- Energy drink (Dobrý před začátkem akce, pití energy drinku během akce může způsobit zdravotní problémy)
- MRE / KDP / BDP (Vojenské dávky potravin, kde se už nachází většina prvků stravy, ideální na vícedenní akce)

Ceny: Jídlo na airsoftovu akci nás většinou stojí tak 100 - 150kč (na jeden den)

Odkazy na vojenské potravinové dávky:
https://www.maxarmy.cz/vysledky-hledani-a47?q=hotov%C3%A9+j%C3%ADdlo&x=0&y=0

https://www.army-shop.cz/produkty/jidelni-potreby/potraviny.html


Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: