Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Jak je to s vedoucíma na letních táborech?

Možná si na to ještě vzpomínáte, možná ne, ale ještě za letních táborů ROH často platilo, že dětský tábor je pro vedoucí prostě pohodička…přes den s děckama koupačka v bazénu, povalování se, pak nějaký ten volejbal, a večer popíjení až do ranních hodin…Tohle už je asi dávno minulostí. Nebo snad ne?

Práce vedoucího na letním táboře

Každý rok děláme několikadenní školení, ve kterém vybíráme nové vedoucí pro naše dětské letní tábory, pro doobsazení současných týmů vedoucích. Přijít na toto školení může prakticky každý, kdo pošle životopis, který není na první pohled úplně mimo. O to tvrdší a užší je pak výběr, často třeba z padesáti lidí vybereme jen čtyři nebo pět…Někteří mladí lidé, kteří na toto školení přijdou jsou úplně mimo mísu…

Práce vedoucího na letním táboře

Představte si, že mají úplně stejné představy o pozici vedoucího na letním táboře, jako jsem popsal o dva odstavce výš. Pohodička, povalování se, popíjení a ještě za to pak nějaký kačky. Když jim na školení přednáším o extrémně náročné práci, absolutní zodpovědnosti, programové dynamice, koukají na mě, odkud jsem to spadl…nechápou co po nich chci a mně to nevadí. Zkrátka…každý se na práci vedoucího na dětským táboře nehodí…Takovýhle člověk prostě dělat vedoucího nemůže, tomu bych nesvěřil ani plyšového medvěda.

Práce vedoucího na letním táboře

Když pak dotyčným po skončení školení oznamujeme, že pro nás nejsou ti praví a loučíme se s nimi, koukají na nás nechápavě…vždyť já již pět let dělám hlavního vedoucího letního tábora u organizace XY, proč se vám nelíbím! Nebo je to úplný nováček a my ho pak najdeme na fotkách jiné organizace, jak tam dělá vedoucího…

Práce vedoucího na letním táboře

Inu…každá organizace má jiné nároky. Pak ale není divu, že se může něco nehezkého přihodit. Být vedoucím na letním táboře prostě není pohodovou letní brigádou. Je to odpovědnost a tvrdá práce. Víme, to my, ví to skauti, ví to mnoho dobrých tradičních tábornických oddílů, každá dobrá organizace. Ale těch, kterým je to jedno, je povážlivě hodně. Vidět pak výše popsané lidi jak dělají vedoucí u jiných organizací nahání spíše děs a hrůzu.


Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: