Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Jak jsme natáčeli reklamní klip

V půlce ledna odstartovala velká kampaň na nábor nových STAŇáků a její součástí je i reklamní klip. Je v něm zachycených několik top momentů, které může instruktor u STANu zažít. Navazuje na něj i rozšířená verze, kde účinkující instruktoři prozradí něco málo o sobě i o STANu. Víc prozradí Kika, která to celé vymýšlela a realizovala.

Jak dlouho trvala výroba klipu?

Přesně měsíc. První zadání se ke mně dostalo 7.12.2015 a poslední schválení padlo v 7.1.2016. Na začátku, když jsem dostala za úlohu „něco“ vymyslet, mi to přišlo nemožné, ale zvládli jsme to. Samotné natáčení a stříhaní do finální podoby trvalo zhruba 5 dní. Dva se točilo, zbytek se stříhalo, upravovaly se barvy a zvuk, protože jsme nedělali jenom klip ale i druhé video, které má cca 3 minuty, a v tom se i mluví.

Kolik jste toho natočili a podle čeho jste vybírali záběry, které použijete?

Natočili jsme přibližně hodinu a půl, což se může zdát až příliš na tři a půl minuty videa, které jsme potřebovali, ale při stříhání jsme se i chvíli obávali, že toho nebude dost. Vybírat záběry do klipu bylo jednoduché, protože všechny byly namyšlené dopředu. Většinu situací jsme si natočili z vícero úhlů a pak jenom vybrali ten nejlepší. Seřazeny jsou tak, aby na sebe logicky navazovaly a trošku stupňovaly napětí. V delším videu jsem nechtěla diváky už nudit třemi minutami povídaní, ani dělit jejich pozornost mezi mluvení a obraz běžící na pozadí. Proto jsem vybrala to nejlepší z rozhovorů a doplnila je o krátké ukázky činností, které v práci děláme.

O čem klip bude jsi věděla hned nebo nápady přicházely postupně?

Vůbec. Moje první reakce neměla daleko k panice. „Cooo, oni po mně chtějí něco wau za tak málo času? A to mám jako vymyslet já? A sama? O čem to proboha má být? Jak to má vypadat?“ Přesně takhle to vypadalo v mojí hlavě. Potom ale naráz přišel prvotní impulz a v mojí hlavě kráčela parta instruktorů s kopou materiálu na program, jako nějaká banda z akčňáku. Dál se již obrazy vytvářely samy – někdo slaňuje; někdo plácá rukou po řetězu na nejvyšší stěně co máme; někdo střílí z luku přímo do kamery; někdo jde po lese plně vybaven na army misi; atd. Co se týče delšího videa, to vznikalo až při střihu. Původně jsem o něm měla jinou představu, která se mi ale nepovedla zrealizovat.Nepodařilo se tedy zrealizovat vše, co jsi zamýšlela?              

Úplně všechno ne. Nezdařil se nám ku příkladu závěrečný záběr na ukončení klipu. Měla jsem vymyšlený hodně efektní závěr ze sjezdovky. Moje představa byla taková, že z vrchu kopce se spustí nejdřív lyžař pak snowboardista a my je natočíme dronem  jak jedou dolů, kde prudce zabrzdí před kamerou. Ve výsledku jsme chtěli celou jízdu ještě zpomalit, aby to byla opravdu hodně velká stylovka. Jenže když se točilo, nebyl na našem svahu sníh. O pár dní později jsme to šli zkusit ještě v průběhu zasněžování, což nebylo bůhví co, protože na neupraveném svahu se špatně jezdilo a v pozadí bylo vidět sněžná děla. Dokonce ani dron neměl svůj den, protože nemohl chytit signál, který potřebuje na vzlétnutí a kamera v něm se při -10 °C vybila tak rychle, že jsme nestihli nic natočit.

Koho můžeme ve videích vidět a jaká s nimi byla spolupráce?

Všechno jsou to moji kolegové, tedy instruktoři STANU, kteří pracují v Jeseníkách nebo na Březové. Na Březce je po sezóně, měla jsem tedy k dispozici podstatně méně instruktorů. Krom toho jsme natáčeli dva dny před Silvestrem, kdy má většinou každý svůj vlastní program. Na Relaxe a Orientce ale každý rok v tomhle čase pracujeme, proto tam tedy naleznete skoro celý tým Jeseníků. Konkrétně nám tam hrají Alča, Mára, Šouvit, Zuzka a Adéla. Se všemi se pracovalo dobře, jen některé bylo třeba mírně přemlouvat, aby do toho šli. Musím je pochválit, protože i napříč zimě, která venku byla, trpělivě plnili mé pokyny a třeba i několikrát opakovali tu samou věc. Myslím, že si to ale taky celkem užili.

 


               

Dělali jste si celé video sami nebo vám někdo pomáhal?

Momentálně nemáme ve firmě člověka, který by byl za kamerou a ve stříhaní tak zdatný, ani tak kvalitní kameru, jakou by bylo potřeba. Měla jsem však obavu, že žádná externí firma by nám to tak narychlo neudělala, a kdyby, tak ne kvalitně. Nebo kdyby jo, bylo by to dost drahé. Oslovila jsem proto kamaráda, který se živí jako kameraman a ten nám s tím pomohl. A tak ve spolupráci se SoftStudiem vznikla pěkná videa. Bez něj bych to možná natočila, ale stříhala bych to ještě do příštích Vánoc.

Na konec nám prozraď nějaké zážitky z natáčení...

Třeba, že ti někdo slíbí, že dojede a pak se neukáže? Nebo když hodinu visíš na stěně 16 m nad zemí a snažíš se připevnit GoPro na stěnu, protože přísavkou to nejde a lepítko sis nechala dole. Pak ji čtvrt hodiny šteluješ kvůli správnému obrazu, abys dole zjistila, že se za tu dobu téměř vybila. Případně si Zuzka zapomene vzít přilbu a všichni to zjistí až když je nahoře. Dále máš v plánu točit salta na trampolíně a v půlce natáčení, když si celou dobu říkáš, že ti něco chybí, přijdeš na to, že trampolína tam vlastně není, protože je již zazimována. Taky se nám stalo, že rozhovor s Márou přerušili štěkající psi, kteří byli s páníčky na procházce a museli zrovna kolem nás. Rozhodně jeden z nejlepších zážitků je dron, který odmítal vzlétnout, a když se konečně chytl tak se mu vybila kamera.

Natáčení reklamního klipu Natáčení reklamního klipu Natáčení reklamního klipu
Natáčení reklamního klipu Natáčení reklamního klipu Natáčení reklamního klipu
Natáčení reklamního klipu Natáčení reklamního klipu Natáčení reklamního klipu
Natáčení reklamního klipu Natáčení reklamního klipu  


Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: