Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Letní tábory nabídnou přímý přenos

 STAN vždy patřil k průkopníkům novinek na letních táborech, byl to právě STAN kdo dal v ČR vzniknout army táborům, způsobil rozmach středověkých a fantasy táborů a jako jeden z prvních připravil tábory pro nejmenší. Také mezi prvními začal využívat facebook jako zpravodajský nástroj, kterým informoval rodiče o dění na jednotlivých turnusech.


Přinášíme krátký rozhovor s Bc. Jiřím Špačkem, ředitelem pro rozvoj, o novinách v této oblasti, které přinese rok 2015:


Proč vůbec STAN začal s facebookovým zpravodajstvím?

Zpočátku to byl víceméně dobrý nápad několika našich vedoucích táborů pro nejmladší. Mnoho rodičů, kteří posílali na letní tábory děti ve věku 5 - 10 let se samozřejmě zajímalo o to, jak se jejich děti mají a tak často volali hlavním vedoucím, jak se jejich dítě má. Při nabitém programu, kterým naše tábory vinikají, však bylo čímdál náročnější vyřizovat mnoho telefonátů denně, na druhou stranu vždy jsme chtěli rodičům odpovídat a úplně chápeme jejich zájem. Proto začali naši vedoucí dělat každý den, nebo jednou za dva dny večerní facebookové zpravodajství.Osvědčilo se to?

Zaznamenalo to obrovský ohlas. Nejen že rodiče věděli, že na táboře je vše v pořádku, ale podařilo se nám je ještě více vtáhnout do děje, nechat jim nahlédnout do toho, jak vlastně ty tábory děláme, jak dobře je o děti postaráno.

Jaké byly ohlasy rodičů? Sledovali facebook? Psali vám vzkazy?

Jak už jsem odpověděl výše, zájem byl takový, že jsme toto každodenní facebookové zpravodajství rozšířili na více turnusů a začali jsme přemýšlet co dále.


Co že to přesně chystáte na tento rok?

Zprávy a text je jedna věc, ale pak to postupuje přesně v tomto pořadí - fotky jsou více než text, video je víc než fotky, a přímý přenos je ještě víc než video. A proto se v roce 2015 mohou rodiče těšit nejen na facebookové zpravodajství ze všech našich 80-ti turnusů, ale toto zpravodajství bude v mnohem větší míře doplňováno fotkami a videosestřihy. Přímý přenos ze všech našich středisek, z Březové, Relaxy a Oreintky pak zajistí několik digitálních webkamer. Jednou týdně pak budeme v přímém přenosu vysílat ze studia na Březové s (s přemostěním i do virtuálního studia na Relaxe a na Orientce) "Táborové televizní noviny".


STAN se čímdál více zaměřuje na videa, že?

Ano, protože, jak už jsem říkal, video a živý obraz ukáže mnohem více než fotka. Víte, spousta jiných organizací dělá třeba středověké tábory také a ta "středověkost" spočívá v tom, že děti naženou poslední den na hromadné focení, tam je navlečou do kostýmů z půjčovny, vyfotí a šup, na fotce to vypadá dobře, tak honem s ní na web. Přitom je to třeba středověký tábor, kde vládne "Královna Nuda". Videa už na webové stránky tyto organizace až tak často nevkládají, protože by bylo hned jasné, že "není zlato, co se třpytí". My právě prostřednictvím videa a i živých přenosů, chceme rodičům ukázat, jaké jsou naše tábory, že to je vysoce profesionální a unikátní záležitost a chceme je co nejvíce vtáhnout do táborového děje.


Mohu si táborové televizní noviny přehrát i na mobilu?

Ano, s tím jsme právě počítali, že v dnešní době chytrých telefonů, s velmi kvalitním zobrazením videa, bude právě toto žádaná možnost. Ještě bych tady chtěl zmínit jednu věc - STAN se chystá na jaře toho roku natáčet seriál o fenoménu letních táborů. V tomto seriálu chce ukázat i některé nešvary, kterých se pořadatelé táborů vědomě či nevědomě dopouštějí. Myslím, že je na co se těšit a že to bude dost zajímavé, možná i překvapující. STAN je již dvanáct let jedním z největších realizátorů letních táborů a chce tímto plánovaným seriálem výrazně přispět k podpoře kvalitních letních táborů a naopak poukázat na ty, kteří svým rádoby podnikáním tuto oblast ohrožují.


Kdy to začne?

Seriál o letních táborech budeme vysílat tuším někdy první květnový týden, všechny ostatní novinky, o kterých tu byla řeč, se objeví na startu táborové sezóny. Už teď bych ale chtěl pozvat rodiče na naše facebookové stránky a na náš portál na youtube. A budu se těšit na viděnou v našich táborových televizních novinách.

Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: