Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Příroda okolo Březové

Březová si vždy zakládala na příjemném prostředí a na hezké přírodě. Co všechno je kolem k vidění? A jak to vypadá do budoucna?

Příroda v okolí Březové


Městské děti jsou u nás čas od času zaskočeny tím, že uprostřed střediska běžně potkávají myšice, veverky, ptáky, spoustu hmyzu a občas i srnku nebo zatoulanou ovci. Dá trochu práce jim vysvětlit, že i když jsou v areálu střediska, jsou pořád uprostřed přírody a zvířátkům se vstup zakázat nedá.

Okolní lesy, převážně smrkové, byly vždy bohaté na zvěř, takže v okolí se dá najít i několik posedů a krmelců. Stejně tak je tady množství zajímavých rostlin a dřevin. Toho využívají i letní tábory s přírodní nebo ekologickou tématikou, stejně jako školní pobyty.

Kůrovcová kalamita a sucho se však nevyhnuly ani okolí Březové. Většina smrkových lesů v bezprostřední blízkosti padla dřevařům. Místo krásných lesů jak dělaných na hry teď máme holé pláně plné pařezů. Je na to až smutný pohled, ale doufejme, že příroda se z toho probere.

Mezitím je potřeba zůstat optimisty. Jen o kousek dál od Březové už jsou lesy zdravé a čisté. Prostě nám bude trvat o pár minut déle, než k nim dojdeme. Na fotografii je za Březovou vidět obrovský pás lesů, kterými vede i naučná stezka a modrá turistická cesta na rozhlednu Mařenka. Tam narazíme i na vzácné lišejníky a přírodní studánku v Dašově. Ve směru na Římov je pak krásný les s mýtinou zvaný Mergat a další rybníky a mlýn. Stejně tak les na kopci jménem Sineroth plný listnáčů zůstal nedotčen. A zatímco staré smrky padly, o kousek vedle už dorůstají mladé.

Důležité je, že i když nám lesy trochu prořídly, okolí zůstává čistým a krásným a samotná Březová je čím dál zelenější a hezčí. Sázením nových stromů a revitalizací rybníků a potoka alespoň symbolicky bojujeme proti tomu, čím příroda trpí.

Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: