Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Táborová abeceda - E

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních táborů. Písmeno E zahrnuje evoluci, ekologii a egoismus.

Evoluce

Pokrok se nedá zastavit. Ale zároveň je pokrok rozjetý vlak, ze kterého není radno vystupovat. Vývoj musí jít kupředu. Z letních táborů, u kterých šlo hlavně o to být chvíli v přírodě a zabavit děti, se stalo něco vyššího. Špičkové dětské tábory jsou dnes bránou do jiných světů, cestou k nezapomenutelným zážitkům, pro spoustu z nás jsou vyloženě posláním. Dnes se na letním táboře může zakládat komunita, která přesahuje mimo prázdniny. V takové době je potřeba držet krok... A my děláme víc než to, my udáváme tempo.

Ekologie

Všechna naše střediska se nachází v krásné přírodě, daleko od velkých měst, v Jeseníkách dokonce na hranici chráněné krajinné oblasti. A to není náhoda. Ekologie pro nás není prázdný pojem. Chovat se k přírodě ohleduplně, nést zodpovědnost za vlastní stopu na zemi, vyznat se v tom, co škodí či neškodí a jak vlastně příroda funguje, to vše je u našich letních táborů úplná samozřejmost. Děti nejen poznají, jak může být příroda zajímavá a osvěžující, ale úplně mimoděk si k ní vypěstují kladný vztah. A pokud je to pro vás zajímavé téma, některé tábory (třeba Strážce buše) na něm staví i svůj program.

Egoismus

Do třetice opět negativní pojem. Egoismus je totiž něco, co nemá na dětském táboře místo. Vedoucí by samozřejmě měli být silné osobnosti, s charismatem, se schopností děti zaujmout, s autoritou a respektem. Ale v natřískaném programu prostě není prostor pro machrovinky. Je potřeba pracovat jako tým a na první místo dávat vždy děti. Vedoucí, který sem jede, aby si užil, aby se předvedl, aby si něco dokázal nebo aby si užíval obdiv dětí, rychle pohoří. Kolegové i děti totiž velice brzy poznají, kdo je týmový hráč a kdo ne.

Evoluce a ekologie ruku v ruce

Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: