Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Táborová abeceda - H

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních táborů. Písmeno zahrnuje hlavní vedoucí, hry a hřiště.

Hlavní vedoucí

Hlavasové jsou tvůrčími mozky a hlavními organizátory za každým jednotlivým táborem. Jsou přímo zodpovědní za kvalitu tábora a hlavními partnery naší firmy. Proto není vůbec jednoduché stát se u nás hlavním vedoucím. Vybíráme je pečlivě, ať už na ostrých náborech, anebo mezi svými zkušenými instruktory a osvědčenými vedoucími. Hlavní vedoucí musí absolvovat ještě další přídavná školení. Už několik měsíců předem pracují na rozpočtech a programovkách svých dětských táborů. Výměnou za tuto zodpovědnost a tvrdou práci mají od STANu absolutní důvěru a všechny myslitelné prostředky pro realizaci svých nápadů.

Hry

Zásadní vlastností hlavních i oddílových vedoucích je teoretická i praktická znalost her. Ať už jde o celotáborové hry a koncepty, o velké odpolední hry nebo krátké aktivity pro zpestření, většina našich vedoucích nosí v hlavě stovky různých her a snad ještě víc jejich variací, protože na ně děláme i speciální školení. Umějí je používat citlivě, zařadit je na správné místo do programu, motivovat je i použít je jen tak z hlavy, když se zrovna něco nepodaří a je nutné improvizovat. Dejte našemu vedoucímu třeba kužel, lano a dlouhou tyč a řekněte mu, že celé odpoledne má na starosti on, protože hlavní vedoucí není k dispozici, a on pro děti během chvilky bude mít plnohodnotný program. Nejsíš si během dne vymyslí nějakou úplně novou hru jako bonus.

Hřiště

Obyčejné travnaté hřiště uvádíme pro někoho možná překvapivě jako negativní pojem. Představa dětí hrajících fotbal na hřišti je totiž pro nás takový trochu odstrašující příklad, jak se programy na letních táborech už dávno nemají dělat. Hry a aktivity, ke kterým děti vedoucí vůbec nepotřebují, které dávno znají a které nemají hlubší smysl v rámci celého tábora, prostě nepotřebujeme. Hřiště je tak pro nás spíše symbolem nudy a chápeme ho jako volné prostranství, kam se některé hry hodí kvůli prostoru, ale jinak je určeno spíše pro čas osobního volna.

Hry na hřišti
Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: