Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Táborová abeceda - V

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních táborů. Písmeno V zahrnuje vedoucí, vtip, volno.

Vedoucí

Dobří vedoucí jsou základem kvalitního tábora. Už to v táborové abecedě bylo párkrát naznačeno a popsáno. Ale co všechno tedy oddílový vedoucí na našich táborech dělá? Předně přebírají děti od rodičů a asistují hlavnímu vedoucímu s hladkým průběhem náročného prvního dne. Dále samozřejmě vedou programové bloky, což není jen samotné provedení, ale často i plánování a příprava. Každý oddílový vedoucí musí taky dokonale znát svůj oddíl, protože hlavní vedoucí si všechny děti pamatovat nedokáže. Mimo program se střídají ve službách o poledním klidu nebo na noční hlídce, no zkrátka se moc nezastaví.

Vtip

Často mluvíme o profesionalitě, bezpečnosti, zodpovědnosti, až by se mohlo zdát, že musíme být strašní suchaři. Opak je ale pravdou. Při všech nárocích, které na sebe a své lidi máme, oceňujeme i smysl pro humor a suchary nebereme, protože kdo se bere moc vážně, nemůže být dětem dobrým parťákem. Nehledě na to, že aktivity mohou být všelijaké, ale především musí děti bavit, a to jde s vtipem daleko snáz.

Volno

Když mají děti volno, pro vedoucí to neznamená oddych a hurá se bavit. Je to naopak signál zpozornit. V programu se děti umějí chovat, jsou v zápřahu, baví se a nemají čas vyvádět nic nebezpečného. Ale když přijde volno, může chvilka nepozornosti zavinit přehlédnutí nespokojenosti, smutku nebo dokonce šikany. Ne náhodou se velké procento úrazů odehrává právě v době volna. Proto mají vedoucí povinné služby u dětí a nikdy je nenechají úplně bez dohledu. Pro samotné vedoucí je volno tak trochu nebezpečný luxus, který si nemohou dovolit.

Vedoucí a vtip


Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: