Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Vybavení na dětský tábor Counter Strike: Jaké vybrat boty?

Správná obuv na dětském airsoftovém táboře

Ačkoli to může znít jako banalita - sbalit dítěti na letní tábor boty, tak každoročně na dětských táborech narážíme na stejnou věc - nevhodnou nebo nedostatečnou obuv, která dětem přináší více starostí než radostí.

Jaké boty tey zvolit na dětský airsoftový tábor?

Pevná obuv - Další důležitý a doporučovaný prvek výstroje hráče airsoftu nejen na dětských táborech. Téměř na každý sport se dělá obuv speciálně určená a uzpůsobená přímo pro ten sport. V případě airsoftu to je armádní obuv popř. taktická / polní obuv známá jako kanady. Přesněji se jedná o vojenskou polní obuv. Rozhodně se sem nepočítají gumáky, pantofle, tenisky, sandály, žabky, crocsy apod.

Proč vlastně tuhle obuv vybrat i na dětský tábor?

Airsoftová bojiště jsou plná kořenů, výmolů, sutin apod. Pevná obuv nejen absorbuje nárazy díky velké podrážce a vyztužené špici, chrání nohu před vlhkem, ale také chrání chodidlo i s kotníkem a tak snižuje šanci na zvrtnutí kotníku a podobné úrazy, které jsou na dětských táborech docela časté.

Kanady se dělí na dvě podkategorie:

1. Armádní obuv
Jedná se obuv, která je vyráběna sériově pro armádní a policejní složky. Jedná se o otestovanou obuv, která vám dává záruku kvality. Často se prodávají i použité za levnější ceny.

2. Taktická / polní obuv
Tato obuv je většinou mnohem pohodlnější, lehčí, ale také dražší. Jsou to značkové boty, kde je kvalita garantovaná výrobcem. Výrobci vyrábí pro jednotlivce a ne pro celé armády, jejich boty jsou proto drahé, ale maximálně optimalizované účelu, pro který jsou dělané.

Obuv se ještě dělí na pouštní (lehká, vzdušná, promokavá obuv v béžových barvách) a na klasickou černou koženou.

Vybavení na dětský tábor Counter Strike

Jak volit správnou obuv a jak se o ni starat?
Na obuv je dobré nešetřit a správně se o ni starat. Pro mladší hráče airsoftu jsou lepší nějaké lehčí, volnější boty. Nicméně musí nohu podržet a musí dobře sedět. Důležité je si boty prošlápnout před nějakým pořádným použitím. Noha si musí zvyknout na tento druh obuvy, proto je možné, že se vám udělají puchýře. Je fajn mít do této obuvi i vhodnou ponožku (ponožky určené přímo pro vojenskou obuv značně snižují šanci na vznik puchýřů nebo plísní a většinou bývají i termo.). Obuv šetří vaše nohy a tím, že jsou ušetřeny vaše nohy šetříte síly což je důležité spolu s pitným režimem a pravidelnou stravou důležité pro zdravý organismus (k tomu se vyjádříme v dalším článku).

Odstřelovači si shánějí obuv v hnědých a pískových barvách, jelikož černá jako taková není zrovna moc přírodní barva, takže volba obuvi hraje i kamuflážní roli. Péčí o obuv je myšleno voskování, krémování a impregnování - tyto krémy a spreje se dají sehnat opět v různých armyshopech. Nejideálnější je používat prostředky přímo na vojenskou obuv, ale s klidem se dají použít i klasické civilní prostředky na péči o obuv. Impregnace pak zajistí nepromokavost obuvi a krémování či voskování zabrání popraskání a snižuje opotřebení kůže popř. jiného materiálu obuvi.

Ceny Okolo 550 kč (použité) do 4500 kč

Odkazy na armádní obuv, ponožky a impregnace:
https://www.airsoft-online.cz/boty/

https://www.maxarmy.cz/obuv-a13312

https://www.militarysklad.cz/obuv-0012

http://www.armymarket.cz/obuv-impregnace-navleky-k539

V dalším článku nás čeká strava a tekutiny na airsoftovém dětském táboře.

Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: