Vyhledávání
Vyhledávání
Typ táboru..
Termín
Lokalita
Věk dítěte

Tábory

Menu
Aktuality
Aktuality
Archiv aktualit
8.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

6.2.2019

V táborové abecedě rozebíráme některé pojmy, které jsou klíčové pro úspěch a kvalitu našich letních ...

Zdravotníci o letních táborech na Březové

Mnozí lidé a děti obzvlášť, mají o zdravotnících na letním táboře dost zjednodušené představy. Zkusíme si jejich práci trochu přiblížit. Berme to zároveň jako krátké poděkování všem, kteří tuto náročnou a vysilující činnost na našich dětských táborech vykonávají.

První pomoc na letním táboře je až to poslední?

Kdo si myslí, že zdravotník je na středisku během letních táborů jen pro případ první pomoci nebo pro ošetřování zraněných, ten je úplně vedle. To je ve sktuečnosti často až to poslední, k čemu se dostane, a když máme štěstí, nemusí to dělat vůbec. To samozřejmě neznamená, že pro tyto případy nejsou připraveni nebo zaškoleni. Kdykoliv bylo potřeba, zasáhli včas a profesionálně.

Papírování, výdej léků, kontrola úklidu, hygiena... Povinnosti na letním táboře

Tak co tedy dělají, když neošetřují? Jejich práce začíná hned po příjezdu dětí na letní tábor. Hlavní vedoucí jim ještě ten den dodají nástupní listy, zdravotnické karty a karty pojištěnců všech svých dětí. Zdravotníci musí všechny jednotlivě projít, udělat v nich systém a získat okamžitý přehled. Mějte na paměti, že dětí máme na každém turnusu pět stovek a že zdravotník musí řešit každý chybějící papír. Ještě v den příjezdu se přitom vydávají první léky.

Výdej léků je další kus práce, který je nutné odvést. Třikrát denně, ráno, po obědě a večer, se vytváří u zdravušky velké fronty. A sami asi tušíte, že v této době počet dětí užívajících léky jen roste.

Aby toho nebylo málo, zdravotníci jsou zodpovědni i za dodržování přísných hygienických předpisů. Když přijede kontrola z hygienické stanice, jejich první cesta vede právě na zdravotku. Málokdo ale ví, že hygiena zahrnuje i kontrolu úklidu na pokojích, které zdravotníci pečlivě prochází a bodují.

Práce na letním táboře bez přestávky

Jak vidíte, není to tedy nic jednoduchého. Skoro by se až dalo říci, že zdravotníci musí být úplní supermani, aby se z toho všeho nezbláznili. Do toho všeho je třeba započítat fakt, že jejich práce na letním táboře nikdy nekončí. I uprostřed noci je potřeba řešit stýskáčky, návaly nevolnosti nebo bolehlavy. A kdykoliv se může stát, že zdravotník musí během chviličky nasednout do auta a vézt dítě nemocnice. Za to vše jim tedy patří obrovský dík.

Zdravotníci na letním táboře


Top produkty Kde nás najdete

Středisko pro letní dětské tábory - Outdoor Resort Březová na Vysočině

Pokud máte jakýkoli dotaz, kontaktujte nás

Jméno:

E-mail:

Telefon:

Váš dotaz: